Acil Rızık için 3xVakıa Süresi ve Duası zenginlik süresi

Vakıa Suresi ile ilgili Peygamberimizden bir çok rivayet vardır.

Peygamberimiz “Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayı adet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez” buyurmuşlardır.

Bu süre zenginlik süresi olarak da bilinmektedir

Rivayetlere göre Vakıa suresi faziletleri İkindi namazı kılınıp ardından 14 defa okunursa, rızık yağmur gibi yağar, Allah Teala işlerini kolaylaştırır. Bu Surenin her gece akşam namazından sonra okunması tavsiye edilmiştir. Rızık, fakirlik ve yoksulluktan kurtulup zenginlik nimetine kavuşmak için okuyanlar,akşam namazından sonra okumaya devam etmelidirler. Vakıa Suresini ara vermeden Her gün 40 defa olmak üzere 40 gün üst üste (ara vermeden) okuyan kişi hayatı boyunca fakirlik görmez. Allah o insana günaha girmeden ve zahmet çekmeden helal rızıklar verir. Peygamber Efendimizin fakirlik görmek istemeyen, rızık arayan kişilerin akşam namazından sonra okumalarını söylemiştir.

Acil rızık duası: Her gün Sabah namazından sonra 70 kere okunur اللهم ان اسألك من فضلك ورحمتك فانه لايملكها الا انت “Allahümme inni es’elüke min fadlike ve rahmetike fe innehu lâ yemlikühe illâ ente” “Allahım muhakkak ki ben sadece senin fazlından ve rahmetin den istiyorum. Ki bu fazıl ve rahmete ancak ve ancak sen malik olabilirsin.” Rabbimiz bizleri Sen senden başka kimseye muhtaç etme. Kaynak: İbn Kesir, Tefsiru’l-Kur’ani’l-Azim, Beyrut 1969, IV, 282


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu