Berk Oktay Savaşçı Dizisinden Ayrıldı Ve Bakın Hangi Dizide Rol Alacak

Uzun bir süredir ekranlara ara veren Savaşçı dizisinin akıbeti henüz belirsizliğini korurken Berk Oktay’dan şaşırtıcı bir hamle geldi. Dizide Yüzbaşı Kaan Bozok karakteriyle başrol oynayan oyuncu, diziden ayrıldığını açıkladı. Berk Oktay’ın Savaşçı dizisinden ayrılarak Yasak Elma dizisine geçeceği konuşuluyordu ki gerçek oldu. 

Berk Oktay - Beyazperde.com

Berk Oktay, yine aynı kanalın bir başka dizi Yasak Elma’ya gitti. Dizinin resmi sosyal medya hesabı da açıklama yaptı.

Berk Oktay, Mahrem Fotoğraflarının Karısı Tarafından Sosyal Medyada  Paylaşıldığını İddia Etti - onedio.com

FOX TV’nin reytingleri elinde tutan dizisi Yasak Elma Berk Oktay için bir açıklama yaptı. Ardından da Berk Oktay sosyal medya hesabı Instagram üzerinden Savaşçı dizisinden ayrılığını açıklayan uzun bir açıklama yazdı. 

Berk Oktay ise Savaşçı’dan neden ayrıldığını ‘kol kırılır, yen içinde kalır’ diyerek şu sözlerle anlattı:

“Herkese merhabalar. 99 bölüm boyunca ekranda kalıp, zirvede yer alma başarısı göstermiş, çekimlerine ilk başladığımız günden itibaren büyük bir özveriyle ve üzerimde taşıdığım üniformanın hassasiyetiyle çalıştığım ve başarısında pay sahibi olduğumu düşündüğüm Savaşçı adlı dizimizden ayrılma kararı aldım.”

Savaşçı'dan ayrılan Berk Oktay'ın yeni projesi belli oldu

‘Bu kararımın gerekçeleri hakkımda spekülatif bir açıklama olmadığı müddetçe, iş ahlakım sebebiyle ‘kol kırılır, yen içinde kalır’ prensibimde saklı kalacaktır.”

”Öncelikle bana sonuna kadar güvenen, kalemiyle Savaşçı’yı Türk Askerinin bir manifestosu haline getiren, yarattığı ve üzerime biçtiği Kağan Bozok karakteri ile Sarı Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yolundan giden Türk Askerimizi ekrana yansıtan, bizlere Anıtkabir de üniformamızla saygı duruşunda bulunma şerefini yaşatan senaristimiz sayın Süleyman Çobanoğlu abime ve hikayeleri ve kalemleriyle muhteşem işler çıkartan Gül Güzelkaya ve Gülizar Vatanlar hanımefendilere, işin başladığı ilk günden beri başımızda duran ve bizleri Kılıç Timi haline getiren abimiz her şeyimiz büyük komutanımız ‘Şeşe’ abime Bülent Şevket, neler yaşadığımızı biz biliriz 4 sezon boyunca bu işe eli değip gerçek birer Savaşçı olan, işin gerçek sahibi tüm oyuncu arkadaşlarıma, tabii ki ‘Kılıç Timi’ ne, zorlu şartlarda kahrımızı çeken, ve 1 hafta gibi kısa bir sürede harika işler çıkartan tüm yönetmenlerime ve ekip arkadaşlarıma ve son olarak ama en büyüğü olarakta yaptığımız işi benimseyip bizlere alkışıyla güç veren ve evlerine kabul eden tüm seyircimize sonsuz teşekkür ederim… Yeni yolculuklarda görüşmek dileğiyle. ‘Kılıç gidiyoruz’..”

Berk Oktay: 28 Ekim 1982’de Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversite eğitimi bittikten sonra İstanbul’a gelip Uğurkan Erez ile birlikte çalıştı. Daha sonra Best Model’a katılıp Gelecek Vadeden Model seçildi.

Uzun süre mankenlik yapan Berk Oktay dünyaca ünlü markaların reklam yüzü oldu. Uzun süre yurt dışında kalan Berk Oktay, 2006 yılında Türkiye’ye döndü ve oyunculuğa başladı

2008 yılında “Tatlı Bela Fadime” adlı dizi ile oyunculuğa ilk adımını attı. Ardından Akasya Durağı’nda yer aldı.

Daha sonra Kanal D’de yayınlanan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde Sinan karakterine hayat verdi. 2012 yılında Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği Alev Alev adlı dizide İlker İnanoğlu, Rojda Demirer, Hande Soral ile beraber başrolde oynadı.

FOX TV ekranlarında yayınlanan Savaşçı adlı dizide Kağan Bozok karakterine hayat verdi. 

Son olarak ise Berk Oktay FOX TV’nin Yasak Elma dizisinde rol alıyor.

Son olarak ise Berk Oktay FOX TV’nin Yasak Elma dizisinde rol alıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu