Sosyal Medya

İsmail Tatlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? İYİ Parti Milletvekili

İsmail Tatlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? İYİ Parti Milletvekili.... İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu koronavirüse yakalandığını duyurdu. Açıklamalar sonrasında gündeme gelen isimlerden olan İsmail Tatlıoğlu merak edilen ve araştırılan kişilerden oldu. İsmail Tatlıoğlu Kimdir?


 

İsmail Tatlıoğlu, (d. 1960, Bursa) Türk siyasetçi, ekonomist, öğretim üyesi ve TBMM 27. dönem İYİ Parti Bursa milletvekilidir. Aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesidir.

Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirmiş, yüksek lisans ve doktorasını Uludağ Üniversitesi'nde yapmıştır. ODTÜ ve Glasgow Üniversitesinde çalışmalar gerçekleştirdi. Uludağ Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim üyeliği görevlerini yapmıştır.

1999 Türkiye yerel seçimlerinde DYP'nin Bursa belediye başkanı olmuş, 2001'de AKP'nin kurucuları arasında yer almış , 2007 Türkiye genel seçimlerinde MHP Bursa 4. sıra milletvekili adayı olmuş, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti'den milletvekili seçilmiş ardından bir dönem partinin genel başkan yardımcılığını üstlenmiştir. 1 Ekim 2020 itibariyle TBMM İYİ Parti Grup Başkanı olarak seçilmiştir.

İyi düzeyde İngilizce bilmektedir, evli ve üç çocuk babasıdır.