Kanserle Mücadele Eden Eski Başbakan Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Uzun süredir kanserle mücadele eden Yılmaz, 73 yaşında hayatını kaybetti. Yüce Divan’da yargılanan tek başbakan olan Yılmaz, 5 dönem milletvekilliği, 5 dönem bakanlık, 3 dönem Başbakanlık yaptı.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. 73 yaşındaki Yılmaz, Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Eşi Berna Yılmaz, cenaze programını daha sonra açıklayacağını duyurdu. Mesut Yılmaz için taziye mesajları yağıyor.

Mesut Yılmaz’ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrolünde akciğerinde tümöre rastlanmıştı. 23 Ocak 2019’da yapılan operasyon sonucu kanserli tümör temizlenmişti. Mayıs 2020’de bu defa beyin sapında tümör saptanan 73 yaşındaki Mesut Yılmaz, gerçekleştirilen ameliyat sonrası tedavi görüyordu.

Eşinden ilk açıklama

Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz CNN Türk’e bir açıklamada bulundu. Oldukça üzgün olduğu belirtilen Yılmaz, “Ben şu an hastanedeyim, çocuklarımın gelmesini bekliyorum” dedi. Cenaze ile ilgili sorulara ilerleyen saatlerde bilgi vereceğini söyledi. Berna Yılmaz, koronavirüs döneminde kimseyle temasta olmamak için hastane odasından çıkmadığını söylemişti.

Hastaneden yazılı açıklama

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mesut Yılmaz için hastaneden yazılı açıklama yapıldı. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü hastaneden de yazılı bir açıklama yapılarak, Hepinizin bildiği gibi TC. Eski Başbakanlarından sayın Ahmet Mesut Yılmaz yaklaşık 2 aydır Akciğer kanseri ve sonrasında gelişen tıbbi durumlar nedeniyle sürdürdüğü mücadelesine bugün itibari ile yenik düşmüş ve hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz. Türk milletinin başı sağ olsun” ifadeleri kullanıldı.

Tören pazar günü

Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz, defin işlemlerine ilişkin bilgi verdi. Buna göre Yılmaz’ın cenazesi, pazar günü öğle vakti Marmara İlahiyat Camisi’nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

ANAP Genel Başkanı: Oğlunun ölümünden sonra toparlayamadı

ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, vefat haberiyle ilgili şunları söyledi: ”Üzüntü verici bir durum, zaten bekliyorduk yoğun bakımdaydı. Abdurrahim Bey ile ailesiyle sağlığı hakkında bilgi alıyorduk. Anavatan Partisi’nde Özal’dan sonra belli izler bırakan bir devlet adamıydı. Mesut Bey ülkesi için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Kendisine zarar verdi ama ülkesine zarar verecek hiçbir icraatın içine girmedi. Genç yaşta kaybettik. Oğlunun ölümünden sonra kendini toparlayamadı. Allah hiçbir babaya böyle böyle bir acı vermesin. Ondan sonra Mesut Bey biraz daha içine kapandı. Kendi iç dünyasına çekilmişti. Biz bu uzun süren yaşam mücadelesini kazanacağını umuyorduk. Karadeniz inadı vardı ama takdiri ilahı.”

Mesut Yılmaz kimdir? Yaşı ve hayat hikayesi… - Son dakika haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu