Mutlu Kaya ”En Büyük Amacım Kadınlar İçin, Ablam İçin, Kendim İçin Adaletin Sağlanması” Dedi

Diyarbakır’da bir ses yarışmasında adını duyurduktan sonra erkek arkadaşı tarafından başından vurulması sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya’nın başına gelmeyen kalmadı.

15 Nisan 2015’te 19 yaşındayken katıldığı “Sesi Çok Güzel” adlı bir TV yarışmasında 1. gelen Mutlu Kaya bundan kısa bir zaman sonra evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Erkek arkadaşının sıktığı kurşunlardan biri kafasına isabet etti. 

38 gün komada kaldıktan sonra ayıldığında kol ve bacaklarını hareket ettiremedi.

Konuşma yetisini kaybetti. 2 ay fizik tedavi gördükten sonra taburcu olduğunda kulağının arkasında bir kurşun vardı ve ameliyatla alınması imkansızdı.

Talihsizlikler peşini bırakmadı, kısa bir süre içinde önce ablası, sonra da avukatı öldürüldü.

Mutlu Kaya’nın ailesiyle birlikte kaldığı Ergani’deki evlerinin haciz edilmesi üzerine Beril ve Murat Eyüboğlu tarafından “Gofundme” adlı site üzerinden “Mutlu Evinde Kalsın” başlığıyla bir yardım kampanyası başlatıldı. HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun da bugün sosyal medya hesaplarında kampanyayı paylaştı.

Kampanya sayfasında Mutlu’nun tedavi masrafları nedeniyle ailenin borçlanmak zorunda kaldığı ve bu yüzden evinin icralık olduğu aktarılıyor.

Mutlu’nun ailesi, düzenli bir tedaviyle kızlarının kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde iyileşebilme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etmiş, yaşadıkları maddi sıkıntılar nedeniyle bunu sağlayamadıklarını dile getirmişlerdi.

Yaşadığı saldırının ardından vücudunda yüzde 95 engel kalan genç kadının ablası Dilek Kaya, avukatı Müzeyyen Boylu da kadın cinayeti kurbanı oldular.

Verdiği röportajda genç kadın, ablası Songül Kaya’nın “Kadın kadının kahramanıdır” sözünü hayatının sloganı haline getirdiğini söyleyerek önümüzdeki yıl Hukuk Fakültesi’ni kazanmak için sınava hazırlandığını söylemişti. 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu