Sapık şeyh,12 yaşındaki kıza cinsel istismardaki Son Gelişmeler

Müridinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği iddiasıyla tutuklanan Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah Şağban, bugün Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkıyor. Duruşmada, Sapık Şeyh’in istismar ettiği 12 yaşındaki Y.A. arasındaki, bugüne dek bilinmeyen WhatsApp yazışmaları da mahkemeye sunulacak.

Sapık Şeyh Fatih Nurullah'ın Ses Kaydı Ortaya Çıktı: 'Bekaretinde Sorun  Yok' - onedio.com

Sapık Şeyh, kızı istismar ettiğini küçük kızın babası ile yaptığı telefon konuşmalarında itiraf etmiş ve kızın ailesine para teklif etmişti. Nurullah mahkemede ise kızın babasını para sızdırmak için komplo kurmakla suçlayıp, öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iftirasını atmıştı. 

Uşşaki tarikatı liderinin çocuğa cinsel istismarı itiraf ettiği ses kaydı  ortaya çıktı! | Yeni Vatan Gazetesi

Bugünkü duruşmada sapık şeyhin küçük kızla arasında geçen WathsApp mesajları delil olarak mahkemeye sunulacak. İsmail Saymaz’ın haberine göre, şeyh Fatih Nurullah, küçük kızdan yaptıkları konuşmaları silmesini istiyor. 17 Mart tarihli yazışma şu şekilde:

İğrenç olay sonrası o tarikattan kopmalar başladı - Son dakika haberleri
– Şağban: Bir daha sır açma, tamam mı?
– Y.A: Tamam
– Şağban: Rüyamda nikah görmüştüm dedi.
– Y.A: Anladım, teşekkür ederim.
– Şağban: Önemli değil, sen iyi ol, yeter
– Y.A: Allah razı olsun.

Yazışmaların hepsini boşalt e mi!

– Şağban: Ben senin ismini niye Ayşe koydum. Zuhurat olmasa yanına bile yaklaşmam. Yazışmaların hepsini boşalt e mi.”

Rüya aleminde nikahlandıklarını söylüyor

Yazışmada Şağban kendini (haşa) Hazreti Muhammed’e, küçük Y.A.’yı da peygamber efendimizin eşi Hazreti Ayşe’ye benzetiyor. “Zuhurat” ifadesinden kastı da rüya alemi… Küçük Y.A.’nın kendisine rüya aleminde nikahlandırıldığını söylüyor.

Bir yıllık yazışmaları sildirmiş

Y.A.’nın avukatı olan Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, yazışmanın bir yıllık geçmişe sahip olduğunu ve bir kısmının Şağban tarafından sildirildiğini öne sürüyor.

Küçük kızı İstanbul’da da istismar etmiş

Burak, Y.A.’nın yalnızca Sakarya’da değil, İstanbul’da bir dergahta da istismara uğradığını savunuyor. Çocuğun mağdur edildiğinde 12’den küçük olduğunu vurgulayan Burak, cezanın 10 yıldan az olamayacağını söylüyor.

Baba F.A.’ya dava açtı, hala tehdit ediyorlar

Bu arada Şağban’ın avukatları, istismarın kanıtı olan ses kayıtlarının basına yansıması nedeniyle baba F.A.’dan şikayetçi oldu. Baba F.A., gizliliği ihlal suçlamasıyla ifade verdi. F.A., halen tehdit edildikleri söylüyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu